A koleszterin anyagcsere helyreállítására törekszünk. A koleszterin anyagcserezavar egyénenként más és más szinten valósul meg. A fiziológiás koleszterin szintet az LDL/HDL hányados értéke jellemzi, ami 2 alatti vagy 2 körüli érték. Immunizálás után az LDL-HDL hányados értékének a csökkenése jelezheti a koleszterin anyagcsere helyreállítását segítő hatást.
A professzor a „magas vérkoleszterin-szintet” legfeljebb az érelmeszesedéssel együtt járó folyamatnak, de nem az érelmeszesedés okának tartja.
Az érelmeszesedés az artéria fala belső részének jellegzetes elváltozása, mely a lipidek, kötőszöveti elemek és véralkotórészek változó arányú gócos lerakódásával jár, amihez rostos szövetképződés, meszesedés és médiakárosodás is társul – mindez az ér lumenének szűkülését eredményezi.
A professzor által előállított antigén alkalmas a szervezetben a saját antikoleszterin antitest termelésének a fokozására. Ennek eredményeként növekszik a koleszterin-felhasználás.
Hatékonyságát jelezheti a klinikai tünetek kedvező változása, mint például megszűnhet a fülzúgás, felgyorsul a lelassult gondolkodás, csökken a felnőttkori cukorbetegség.
Előfordulhat, hogy az immunizálás következtében nem csökken a vér koleszterin szintje, sőt a "csökkentő gyógyszerek" elhagyása után emelkedhet is, ilyenkor a plakkok visszafejlődése és a közérzet javulása a meghatározó.
A plakk csökkenés, a belőle felhasznált koleszterin következtében, több vegyület szubsztituálódik, ennek hatására javulhat a zsíremésztés, a nemi élet stb.